هزینه بلیچینگ دندان چقدر است و عوامل موثر بر قیمت آن چیست؟

هزینه بلیچینگ دندان

هیچ چیز به اندازه داشتن دندان‌هایی سفید و بی‌عیب و نقص باعث نمی‌شود که با اعتماد به‌ نفس بیشتر لبخند بزنید. دندان‌های سفیدتر غالباً نماد زیبایی، سلامتی و اعتماد به‌ نفس بالا تلقی می‌شود. یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این هدف بلیچینگ دندان است. وقتی بحث انجام دادن بلیچینگ دندان مطرح می‌شود، احتمالاً پیش از هر چیز می‌خواهید از هزینه درمان مطلع شوید.

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه دقیق بلیچینگ دندان بسیار متغیر است، چون عامل‌های مختلف بسیاری بر هزینه بلیچینگ اثر می‌گذارند. بنابراین برای مطلع شدن از هزینه بلیچینگ دندان باید به دندانپزشک مراجعه کنید. در ادامه عوامل تأثیرگذار بر هزینه بلیچینگ دندان را بررسی می‌کنیم.

چه عواملی در هزینه بلیچینگ دندان تاثیر گذارند؟

در این بخش با مهم‌ترین عامل‌های تأثیرگذار بر هزینه بلیچینگ دندان آشنا می‌شوید:

رنگ اصلی دندان

رنگ اصلی دندان

رنگ اصلی دندان‌ها یکی از عامل‌های اصلی تأثیرگذار بر هزینه بلیچینگ دندان است. دندان‌های با لکه‌های عمقی یا زردرنگ برای سفید شدن به چند جلسه درمان یا عامل‌های سفید کننده قوی‌تری نیاز دارند. در مقابل دندان‌هایی که فقط کمی تغییر رنگ داده‌اند، در یک جلسه یا با استفاده از عامل بلیچینگ ضعیف‌تر سفید می‌شوند. کاهش تعداد جلسات و استفاده از عامل سفید کننده با قدرت کمتر موجب کاهش قیمت بلیچینگ می‌شود.

سبک زندگی

سبک زندگی موثر در هزینه بلیچینگ دندان

انتخاب‌های سبک زندگی بر فاصله بین درمان‌های بلیچینگ اثر می‌گذارد. برای مثال سیگاری‌ها معمولاً باید درمان بلیچینگ را بیشتر از غیرسیگاری‌ها انجام بدهند. همین قاعده درباره عاشقان چای و قهوه نیز صادق است. اگر مدام چای و قهوه می‌نوشید، باید بدانید که دندان‌های‌تان راحت‌تر لک می‌شود. در نتیجه برای این‌ که لبخندتان همواره سفید و درخشان باقی بماند، باید در فاصله‌های زمانی کوتاه‌تر برای بلیچینگ به دندانپزشک مراجعه کنید.

مهارت و تخصص دندانپزشک

مهارت و تخصص دندانپزشک موثر در هزینه بلیچینگ دندان

از یاد نبرید که هزینه بلیچینگ تابعی از مهارت و تخصص دندانپزشک است. دندانپزشک باتجربه‌تر معمولاً هزینه بیشتری را برای خدماتش دریافت می‌کند. با این‌ حال می‌توانید مطمئن باشید که با مراجعه به دندانپزشک مجرب و ماهر از درمانی باکیفیت و حرفه‌ای برخوردار خواهید شد. برای مطلع شدن از تجربه دندانپزشک از ایشان بپرسید که چه مدت است درمان سفید کردن دندان‌ها را انجام می‌دهند. همچنین مطمئن شوید که دندانپزشک‌تان آموزش‌های تخصصی لازم در زمینه بلیچینگ دندان را دریافت کرده‌اند. ضمناً می‌توانید از دندانپزشک بخواهید که عکس‌های قبل و بعد بیمارانی را که نزدشان درمان شده‌اند، به شما نشان بدهند. به‌ این‌ ترتیب تصوری کلی درباره نتایج مورد انتظار پیدا می‌کنید.

قدرت عامل بلیچینگ

قدرت عامل بلیچینگ بر هزینه نهایی درمان اثر می‌گذارد. دندانپزشک قدرت عامل بلیچینگ را با توجه به دندان‌های هر بیمار تعیین می‌کند. واضح است که تمام دندان‌ها مانند هم نیستند، پس برای سفید شدن به نوع متفاوتی از عامل بلیچینگ با قدرت متفاوت نیاز دارند. هر چه عامل بلیچینگ قوی‌تر باشد، هزینه بلیچینگ بیشتر می‌شود.

نوع بلیچینگ دندان

نوع بلیچینگ دندان

نوع درمان بلیچینگ انتخابی‌تان تفاوت چشمگیری را در هزینه درمان رقم می‌زند. بلیچینگ در مطب معمولاً از محصولات سفیدکننده‌ای که بدون نسخه فروخته می‌شود، بهتر است. البته هزینه بلیچینگ در مطب بالاتر است. اما بلیچینگ دندان در خانه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و بهتر است بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک متخصص انجام شود.

موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی

موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشک

در نهایت باید گفت که هزینه بلیچینگ دندان تابعی از محل جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی است. به‌طور کلی هزینه انجام درمان در کلان‌شهر‌ها معمولاً بالاتر از شهرهای کوچک است. علت اختلاف قیمت این است که هزینه‌های بالاسری مربوط به اداره کلینیک دندانپزشکی معمولاً در شهرهای بزرگ‌تر بالاتر است. در نتیجه دندانپزشکان فعال در شهرهای بزرگ معمولاً هزینه بالاتری را برای خدمات‌شان درخواست می‌کنند.

دیگر عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان به عامل‌های زیر نیز بستگی دارد:

  • مدت زمان درمان

بدیهی است هر چه بلیچینگ بیشتر طول بکشد، هزینه درمان نیز بیشتر می‌شود.

  • درمان‌هایی که باید قبل از بلیچینگ انجام شود

گاهی اوقات دندانپزشک توصیه می‌کند جرم‌گیری یا تسطیح سطح ریشه قبل از بلیچینگ انجام شود تا نتیجه بهتری از درمان به دست بیاید.

  • برند ژل سفیدکننده

بعضی برندها کیفیت بهتری دارند و قیمت‌شان هم کمی بیشتر است.

کلام آخر

همان‌طور که خواندید، عامل‌های متعددی بر هزینه بلیچینگ دندان اثر می‌گذارند. لازم است تمام این عامل‌ها را هنگام تأمین هزینه درمان مدنظر داشته باشید. به‌ این‌ ترتیب مطمئن می‌شوید که در ازای پولی که پرداخت می‌کنید، از بالاترین ارزش ممکن برخوردار می‌شوید. اگر سؤالی درباره بلیچینگ دندان دارید، حتماً با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید. دندانپزشک ماهر کمک‌تان می‌کند تا از تمام روش‌های سفید کردن دندان‌ها مطلع شوید و درمان مناسب را آگاهانه انتخاب کنید.

پرسش‌های پرتکرار

بلیچینگ دندان ارزش هزینه کردن را دارد؟

سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها بهترین انتخاب برای سفیدتر کردن دائمی دندان‌هاست. نتایج سریع و ماندگار در ترکیب با راحتی بیشتر باعث می‌شود که بلیچینگ کاملاً ارزش پرداخت هزینه بیشتر را داشته باشد.

بلیچینگ دندان درمان گرانی است؟

گاهی باید برای بلیچینگ هزینه بالایی پرداخت کنید، اما همان‌طور که گفته شد نتیجه نهایی ارزش هزینه کردن را دارد.

بیمه هزینه بلیچینگ دندان را می‌پردازد؟

بلیچینگ نوعی درمان زیبایی محسوب می‌شود، ممکن است بیمه هزینه مربوط به بلیچینگ را پرداخت نکند. با این حال بهتر است برای این‌ که مطمئن شوید قبل از درمان از شرکت بیمه طرف قراردادتان سؤال کنید.

پس از بلیچینگ باید برای تهیه وسایل خاصی، مانند مسواک مخصوص هزینه پرداخت کنم؟

در اکثر موارد نیازی نیست، اما اگر مسواک یا خمیر دندان خاصی بعد از فرآیند بلیچینگ نیاز باشد؛ پزشک به شما توصیه می‌کند که آن را تهیه کنید.

هزینه بلیچینگ دندان در تمام کلینیک‌ها ثابت است؟

کلینیک‌های مختلف روش‌های متفاوتی را برای سفید کردن دندان‌ها به کار می‌برند. به‌علاوه با توجه به عامل‌های اشاره‌ شده می‌توان گفت که هزینه نهایی بلیچینگ دندان در تمام کلینیک‌ها یکسان نیست. بنابراین هزینه بلیچینگ دندان در کلینیک‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

تمام هزینه بلیچینگ را باید یک‌جا پرداخت کنم؟

معمولاً بله.

مقالات مرتبط

تماس با دندانپزشکی