بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نوعی دندان مصنوعی است که جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شود. کاشت ایمپلنت نیاز به جراحی نیمه تهاجمی دارد، بنابراین برای این کار شما باید به یک دندانپزشک باتجربه مراجعه کنید.

برای کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت دندان مراجعه به یک متخصص با تجربه و ماهر بسیار مهم است. در کل ایمپلنت دندان هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ سلامتی یک سرمایه گذاری عالی است. کلینیک دندانپزشکی ایرانیان با بهترین متخصص ایمپلنت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان یکی از کلینیک‌های مجهز دندان پزشکی در تهران بوده که در سال ۹۰ با هدف ارائه انواع خدمات تخصصی دندانپزشکی در محدوده نارمک تهران افتتاح شد.

از جمله ویژگی‌های این مرکز مجهز بودن به انواع دستگاه‌های پیشرفته و استفاده از مواد دندانپزشکی با کیفیت بالا برای کاشت دقیق‌تر و اصولی‌تر ایمپلنت دندان بوده است.

این کلینیک همچنین با متخصصین متعدد در زمینه‌های کاشت ایمپلنت دندان و جراحی‌های مربوط به آن همکاری می‌کند تا نتیجه‌ای هرچه قابل اطمینان‌تر را به شما عزیزان ارائه دهد. کاشت ایمپلنت در کلینیک مهر ایرانیان با جدیدترین روش‌ها و متدهای روز دنیا انجام می‌شود.

آدرس و شماره تلفن

تهران، نارمک، میدان هفت حوض، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک 4، طبقه اول

خدمات کاشت ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان دارای تخصص داخلی در زمینه نوآوری‌های فنی و پیشرفته‌ی ایمپلنتولوژی داخلی است. در نتیجه شما می‌تواند درمانی به موقع و کم هزینه داشته باشید.

انواع ایمپلنت‌های ارائه شده در کلینیک مهر ایرانیان

ایمپلنت‌ها و روش‌های درمانی مختلفی برای کاشت ایمپلنت وجود دارند. پزشک به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند جایگزین یک یا چند دندان از دست رفته شوند. در ادامه به انواع ایمپلنت ها اشاره می‌کنیم:

 • ایمپلنت تک دندانی: اگر یکی از دندان‌های شما به تعویض نیاز داشته باشد باید ایمپلنت تک دندانی انجام دهید. بعد از کاشت ایمپلنت تاج مصنوعی روی آن قرار می‌گیرد.
 • ایمپلنت چند دندانی: اگر چند دندان از دست رفته داشته باشید پزشک ممکن است از یک ایمپلنت چند دندانی برای شما استفاده کند.
 • ایمپلنت کامل: اگر همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید، ممکن است نیاز به ایمپلنت فول آرک (تمام دندان‌ها) داشته باشید.

انواع پایه ایمپلنت

رایج ترین انواع ایمپلنت دندان ایمپلنت اندوستال و ایمپلنت ساب پریوستئال هستند. تفاوت اصلی ایمپلنت‌ها در چگونگی نحوه اتصال آنها به استخوان فک است. نوع ایمپلنت بر اساس شرایط هر فرد انتخاب می‌شود.

ایمپلنت اندوستال

ایمپلنت اندوستال

این روش رایج ترین نوع ایمپلنت است. شکل آن مانند یک پیچ، سیلندر یا تیغه کوچک است که در استخوان فک قرار می‌گیرد و یک یا چند دندان جایگزین را نگه می‌دارد. اگر از قبل پروتز یا بریج داشته باشید ممکن است پزشک ایمپلنت اندوستال را برای شما توصیه کند.

ایمپلنت ساب پریوستئال

ایمپلنت ساب پریوستیال

این نوع ایمپلنت روی استخوان فک قرار می‌گیرد. در واقع یک پایه فلزی زیر لثه شما قرار می‌گیرد و از طریق لثه به فک می‌چسبد. اگر نمی‌توانید از پروتزهای معمولی استفاده کنید، استخوان فک طبیعی کافی برای نگه داشتن ایمپلنت اندوستال ندارید یا نمی‌خواهید پیوند استخوان انجام دهید، احتمالاً ایمپلنت ساب پریوستئال گزینه خوبی برای شما باشد.

مینی ایمپلنت دندان

مینی ایمپلنت دندان

مینی ایمپلنت دندان ساختاری مشابه ایمپلنت معمولی دارد، اما کوچکتر است. مینی ایمپلنت برخلاف ایمپلنت معمولی از یک پیچ یک تکه تشکیل شده که قطر آن کمتر از 3 میلی متر است و دارای انتهای توپی شکل است که از استخوان فک بیرون زده است.

سایر روش‌هایی که ممکن است با ایمپلنت انجام دهید

متخصص ایمپلنت در کلینیک مهر ایرانیان بر اساس میزان سلامت استخوان فک شما تصمیم می‌گیرد که ایمپلنت‌های اندوستال یا ساب پریوستئال برای شما بهتر است. گاهی اوقات قبل از کاشت ایمپلنت به برخی روش‌ها مانند کشیدن دندان و جراحی‌های پیوند استخوان نیاز دارید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان در کلینیک مهر ایرانیان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

در ادامه به طور مختصر مراحل ایمپلنت دندان را مرور می‌کنیم:

مشاوره

برای انتخاب روش مناسب ایمپلنت باید در جلسه مشاوره با متخصص ایمپلنت صحبت کنید. در طول مشاوره درباره سلامت کلی بیمار، حساسیت و هر گونه بیماری یا عوارض ناشی از درمان زودهنگام دندان صحبت می‌شود.

تشخیص بهترین روش درمان

در بیشتر موارد برای تشخیص نحوه درمان از اسکن CBCT استفاده می‌شود. این روش با ارائه تصویر سه بعدی در تشخیص بهترین نوع درمان به ایمپلنتولوژیست کمک می‌کند. کمیت و کیفیت استخوان فک که از طریق اسکن مشخص می‌شود برای ایمپلنتولوژیست بسیار مهم است.

قرار دادن ایمپلنت

کاشت ایمپلنت نیاز به بی حسی موضعی دارد. پس از کاشت یک هیلینگ کپ (healing cap) روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. بعد از 7 تا 10 روز باید برای برداشتن بخیه به کلینیک مراجعه کنید. ایمپلنتولوژیست همچنین وضعیت بهبودی شما را بررسی میکند.

به طور کلی روند بهبودی حدود 8 تا 12 روز طول می‌کشد. این مدت بستگی به کیفیت و مقدار استخوان فک و وضعیت سلامتی بیمار دارد. شما باید در این دوره به خوبی بهداشت دهان خود را رعایت کنید.

متخصصان ایمپلنت در تهران

دیگر دندانپزشکان ماهر در زمینه کاشت ایمپلنت عبارتند از:

 • دکتر مهدی کریمی-سعادت آباد
 • دکتر عباس گشاده رو-زعفرانیه
 • دکتر محمدرضا باقری-ولنجک
 • دکتر محمدسعید ساغری-خیابان ولیعصر
 • دکتر میثم آریام-صادقیه
 • دکتر قادری-شریعتی شمال
 • دکتر بهمن پور اقدم-فرشته
 • دکتر مریم کاردان-تجریش
 • دکتر شهریار الیاهو-ملاصدرا
 • دکتر مژگان آزادخواه-ونک

سوالات پرتکرار

چه کسی می‌تواند ایمپلنت دندان را انجام دهد؟

متخصصانی که کاشت ایمپلنت انجام می‌دهند پریودنتیست یا جراح فک و صورت هستند که به آنها جراح دهان هم گفته می‌شود.

آیا متخصص ایمپلنت هزینه زیادی برای کاشت ایمپلنت دریافت می‌کند؟

خیر، اما به دلیل عوارض احتمالی ایمپلنت دندان هزینه این روش کمی بالا است، اما ارزش این هزینه را دارد.

آیا ایمپلنتولوژیست، دندانپزشک است؟

ایمپلنتولوژیست، دندانپزشک تحصیل کرده و آموزش دیده در فرایند کاشت ایمپلنت دندان در فک است.

تفاوت بین متخصص پروتز و ایمپلنتولوژیست چیست؟

دندانسازها به جای تمرکز روی ایمپلنت‌های دندانی، روی روش‌های دندانپزشکی ترمیمی تمرکز می‌کنند.

آیا قرار دادن ایمپلنت دندان برای متخصص ایمپلنت سخت است؟

دشواری‌های ایمپلنت معمولاً ناشی از فشار دادن پاکت توسط دندانپزشک یا عدم رعایت برنامه‌ریزی اولیه درمان و اصول بالینی است. اما با وجود یک متخصص ایمپلنت با تجربه چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

مقالات مرتبط

بهترین متخصص لثه در تهران

بهترین متخصص لثه در تهران

تخصص لثه یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است که بر سلامت لثه‌ها و استخوان فک، یعنی بافت‌هایی که از دندان‌های شما محافظت می‌کنند تمرکز دارد. دلایل

تماس با دندانپزشکی