ایمپلنت کره‌ای | انواع و قیمت

ایمپلنت کره‌ای انواع و قیمت

ایمپلنت دندان راه‌حل پرطرفداری برای جایگزینی دندان‌های از دست‌ رفته است. ایمپلنت جایگزینی با ماندگاری بالا برای دندان غائب است که ظاهری طبیعی دارد و سلامت کلی دهان و دندان‌ها را بهبود می‌دهد. ایمپلنت کره‌ای به دلیل فناوری پیشرفته و قیمت مناسب محبوبیت فراوانی در سال‌های گذشته به دست آورده است. در این مقاله با برندهای مختلف ایمپلنت کره‌ای آشنا می‌شوید.

معرفی ایمپلنت‌های کره‌ای

صنعت ایمپلنت کره در دهه 1980 شکل گرفت. نخستین ایمپلنت کره‌ای توسط شرکتی به نام آستم (Osstem) در سال 1997 تولید شد؛ امروزه آستم یکی از تولیدکنندگان برتر ایمپلنت در سراسر جهان به شمار می‌آید. از آن پس شرکت‌های کره‌ای بسیار دیگری، مانند MegaGen، Dentium، Neobiotech و T.O.P. پدیدار شده‌اند. این شرکت‌ها توانسته‌اند با نام‌های شناخته‌شده در بازار ایمپلنت رقابت کنند و با ارائه ایمپلنت‌های باکیفیت و با قیمت پایین پابه‌پای رقبای مطرح‌شان پیش بروند.

برندهای ایمپلنت کره‌ای

برندهای پرطرفدار ایمپلنت کره‌ای را در این بخش معرفی می‌کنیم:

دنتیوم (Dentium)

دنتیوم (Dentium)

دنتیوم یکی از شرکت‌های پیشتاز کره‌ای در عرصه ساخت ایمپلنت است که طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمپلنت، شامل سوپرلاین (SuperLine)، ایمپلنتیوم (Implantium) و تیشو لول یا مماس با بافت (Tissue Level)، را تولید می‌کند. ایمپلنت‌های دنتیوم به دلیل نرخ موفقیت بالا و ظاهر بسیار زیبا شهرت جهانی دارند.

آستم (Osstem)

آستم (Osstem)

آستم یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ایمپلنت در جهان است که در کره مستقر است. آستم سیستم‌های ایمپلنت متنوعی را تولید می‌کند که از آن جمله می‌توان به TSIII، هیوسن (Hiossen) و CAS اشاره کرد. ایمپلنت‌های آستم از استحکام، قابلیت اطمینان و کیفیت بالایی برخورداراند.

مگاژن (MegaGen)

مگاژن (MegaGen)

مگاژن یکی از شرکت‌های ایمپلنت کره‌ای است که سیستم‌های ایمپلنت نوآورانه‌ای مانند AnyRidge، AnyOne و AnyCrest را تولید می‌کند. ایمپلنت‌های مگاژن به گونه‌ای طراحی می‌شوند که استحکام اولیه فوق‌العاده داشته باشند و سریع‌تر به استخوان جوش بخورند.

ایمپلنت کره‌ای Dio

ایمپلنت کره‌ای Dio

دیو ایمپلنت شرکت کره‌ای سازنده ایمپلنتی است که سیستم‌های ایمپلنت گوناگونی مانند DioImplant، DioTec و DioOne را تولید می‌کند. ایمپلنت‌های دیو به داشتن دوام و کیفیت بالا مشهوراند.

نئوبیوتک (Neobiotech)

نئوبیوتک (Neobiotech)

نئوبیوتک شرکت کره‌ای دیگری است که در عرصه تولید ایمپلنت فعالیت دارد و سیستم‌های ایمپلنت متنوعی مانند IS-III فعال، IS-II فعال و CS را به بازار عرضه می‌کند. ایمپلنت‌های نئوبیوتک با استحکام اولیه فوق‌العاده و سرعت بالاتر جوش خوردن به استخوان فک طراحی می‌شوند.

کاول مدی (Cowellmedi)

کاول مدی (Cowellmedi)

کاول مدی شرکت سازنده ایمپلنت کره‌ای دیگری است که طیف گسترده‌ای از سیستم‌های ایمپلنت، مانند Cowell Implant و‌ Cowell Implant را تولید می‌کند. نرخ موفقیت بالا و ظاهر بسیار زیبا از ویژگی‌های شاخص ایمپلنت‌های کاول مدی به شمار می‌آید.

مزایای ایمپلنت‌ کره‌ای

از مزایای ایمپلنت کره‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فناوری پیشرفته

سازندگان ایمپلنت‌های کره‌ای طلایه‌داران فناوری ایمپلنت هستند و محصولات‌شان را پیوسته توسعه و ارتقاء می‌دهند. تولیدکنندگان ایمپلنت کره‌ای از باکیفیت‌ترین مواد برای ساخت ایمپلنت استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل ایمپلنت کره‌ای جایگزینی ماندگار، بادوام و کارآمد برای دندان‌های ازدست‌رفته به شمار می‌آید.

  • مقرون به صرفه بودن

قیمت مناسب یکی از ویژگی‌های بارز ایمپلنت‌های کره‌ای است؛ به همین دلیل ایمپلنت‌های کره‌ای برای افرادی ایده‌آل‌اند که می‌خواهند کاشت ایمپلنت را بدون خالی کردن حساب بانکی‌شان انجام بدهند. شاید فکر کنید که قیمت کمتر به معنای کیفیت پایین‌تر است، اما این تصور درباره ایمپلنت‌های کره‌ای مصداق ندارد. کیفیت و ماندگاری ایمپلنت‌های کره‌ای در سطح برترین ایمپلنت‌هاست، با این تفاوت که قیمت‌شان کسری از ایمپلنت‌های عالی کشورهای دیگر است.

  • سریع‌تر جوش خوردن به استخوان

ایمپلنت‌های کره‌ای به گونه‌ای طراحی می‌شوند که سریع‌تر به استخوان جوش بخورند. سرعت بالاتر مرهون فناوری درمان سطحی پیشرفته است که به فرایند استئواینتگریشن (جوش خوردن به استخوان) و بازسازی استخوان کمک می‌کند.

  • طیف گسترده انتخاب

ایمپلنت‌های کره‌ای در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف و با استفاده از مواد گوناگون تولید می‌شوند. بنابراین قابلیت سفارشی‌سازی ایمپلنت برای هر بیمار متناسب با نیازهای منحصر به فردش وجود دارد. بنابراین ایمپلنت کره‌ای برای بیمارانی ایده‌آل است که ترجیحات یا نیازهای دندانی خاص دارند.

بهترین ایمپلنت کره‌ای کدام است؟

بهترین ایمپلنت کره‌ای را باید با توجه به نیازهای فردی بیمار و تجربه و تخصص دندانپزشک انتخاب کرد. سیستم‌ها و برندهای ایمپلنت کره‌ای معتبر فراوانی وجود دارند، دراین‌میان آستم بدون شک یکی از بهترین برندهاست.

ماندگاری ایمپلنت‌های کره‌ای چقدر است؟

ماندگاری ایمپلنت کره‌ای به عامل‌های متعددی مانند برند ایمپلنت، کیفیت مواد به کار برده شده و عادت‌های بیمار در رعایت بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. به طور کلی طراحی ایمپلنت‌های کره‌ای به گونه‌ای است که انتظار می‌رود ایمپلنت سال‌ها، بیش از 30 سال، ماندگاری داشته باشد. اگر به خوبی از ایمپلنت‌ کره‌ای مراقبت کنید، ایمپلنت می‌تواند مادام‌العمر باشد.

قیمت ایمپلنت کره‌ای چقدر است؟

قیمت ایمپلنت کره‌ای به عامل‌های مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجربه دندانپزشک، نوع ایمپلنت به کار برده شده، ضرورت انجام عمل‌های تکمیلی مانند پیوند استخوان یا جراحی لیفت سینوس و میزان مراقبت پس از کاشت ایمپلنت بستگی دارد. از دیگر عامل‌های تأثیرگذار بر قیمت ایمپلنت کره‌ای می‌توان به پیچیدگی درمان، تعداد دندان‌های نیازمند جایگزینی و مواد مورد استفاده برای ایمپلنت و ترمیم اشاره کرد.

پرسش‌های پرتکرار

کاشت ایمپلنت کره‌ای با خطرها و عوارض خاصی همراه است؟

کاشت ایمپلنت مانند هر عمل دندانپزشکی دیگری با عوارض جانبی و خطرهای احتمالی همراه است. اما از آن‌ جا که ایمپلنت‌های کره‌ای عموماً بسیار ایمن‌اند، خطر مربوط به کاشت ایمپلنت کره‌ای حداقل است.

بیمه هزینه کاشت ایمپلنت کره‌ای را می‌پردازد؟

بعضی بیمه‌های دندانپزشکی بخشی از هزینه کاشت ایمپلنت دندان را پوشش می‌دهند. پیش از شروع درمان با نماینده شرکت بیمه درباره میزان پوشش کاشت ایمپلنت مشورت کنید.

ایمپلنت‌های کره‌ای چه تفاوتی با انواع دیگر ایمپلنت دارند؟

همان‌طور که گفته شد، ساخته شدن با مواد باکیفیت و فناوری پیشرفته از ویژگی‌های شاخص ایمپلنت‌های کره‌ای است که موجب می‌شود ایمپلنت بهتر به استخوان فک جوش بخورد و نرخ موفقیتش در بلندمدت بالا باشد. به‌علاوه قیمت ایمپلنت‌های کره‌ای غالباً کمتر از انواع دیگر ایمپلنت است.

ایمپلنت کره‌ای برای همه مناسب است؟

کاشت ایمپلنت کره‌ای برای اکثر بیماران مناسب است، البته موارد خاصی وجود دارد که استفاده از انواع دیگر ایمپلنت بهتر است. دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت بهترین نوع ایمپلنت را با توجه به نیازهای خاص‌تان تعیین می‌کند.

ایمپلنت کره‌ای بهتر از ایمپلنت آلمانی است؟

برای یافتن ایمپلنت خوب و باکیفیت باید برند ایمپلنت را بررسی کنید. از آن‌ جا که کیفیت ایمپلنت تولیدکنندگان مختلف با هم متفاوت است، به‌طور کلی نمی‌توان گفت که کدام کشور بهترین ایمپلنت‌ها را تولید می‌کند.

ایمپلنت کره‌ای بهتر است یا ایمپلنت سوئدی؟

هم ایمپلنت کره‌ای هم ایمپلنت سوئدی از گزینه‌های با کیفیت برای جایگزینی دندان‌های غائب به شمار می‌آیند. سال‌هاست که از ایمپلنت‌های سوئدی استفاده می‌شود و این ایمپلنت‌های معتبر و شناخته‌شده به داشتن دوام و قابلیت اطمینان بالا مشهوراند. ایمپلنت‌های کره‌ای از فناوری جدیدتر بهره می‌گیرند و محبوبیت‌شان به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالای مواد مورد استفاده در حال افزایش است.

مقالات مرتبط

تماس با دندانپزشکی