ایمپلنت سوئیسی | معرفی بهترین برند‌ها و قیمت

ایمپلنت سوئیسی معرفی بهترین برند‌ها و قیمت

کیفیت‌ بالا، مهندسی دقیق و تکنولوژی پیشرفته ایمپلنت‌های سوئیسی، آن را به یکی از معروف‌ترین انواع ایمپلنت‌های دندانی تبدیل کرده است. سوئیس یکی از مراکز فناوری‌ محصولات پزشکی در سطح جهانی است و جمعی از معتبرترین و نوآورترین تولیدکنندگان ایمپلنت دندانی در این کشور مستقر هستند. ایمپلنت دندان سوئیسی از مواد درجه یکی مثل تیتانیوم و زیرکونیا ساخته می‌شود و طراحی آن با تمرکز بر ماندگاری و دوام بالا و تبدیل شدن به جایگزینی مناسب برای دندان‌های افتاده و آسیب دیده بیمار است. این ایمپلنت‌ها به خاطر راحتی و سازگاری بی‌نظیرشان با بدن شناخته می‌شوند، این ایمپلنت‌ها به خوبی با استخوان فک جوش خورده و جایگزینی مناسب برای دندان‌های از دست رفته هستند. طراحی پیشرفته و فرایند تولید ایمپلنت دندان سوئیسی، آن را به راه‌حلی ایمن و موثر برای بیمارانی که به دنبال بهبود سلامت دهان و دستیابی به لبخندی بی‌نقص هستند، تبدیل می‌کند.

انواع ایمپلنت سوئیسی

برندهای مختلفی از ایمپلنت‌های سوئیسی در بازار وجود دارند که برخی از معروف‌ترین این برندها عبارتند از:

 اشترومن (Straumann)

اشترومن

اشترومن یک شرکت پیشروی ساخت ایمپلنت دندان سوئیسی است که ایمپلنت‌های دندان قابل‌اعتماد و نوآورانه‌ای را برای بیماران و دندانپزشکان سراسر دنیا فراهم می‌کند. این شرکت در سال 1954 توسط ریچارد اشترومن تاسیس شد و تعهد شرکت به کیفیت، نوآوری و تمرکز بر بیماران باعث شد که به یکی از شرکت‌های پیشروی صنعت دندانپزشکی و تولید ایمپلنت دندان معرفی شود. اشترومن محصولات مختلفی از پروتزهای بافت نرم تا استخوان و همچنین ابزارهای دیجیتالی اسکن دهان و ابزارهای هدایت جراحی را تولید می‌کند. به علاوه تولید اجزای مختلف پروتزهای دندانی مثل پایه، تاج و بریج باعث شده تا هماهنگی فوق العاده‌ای میان اجزای سیستم ایمپلنت دندان این شرکت برقرار باشد.

بایودنتا (®Biodenta)

بیودنتا

بایودنتا یک شرکت تولید ایمپلنت سوئیسی متخصص در توسعه و تولید پروتزهای نوآورانه برای بیماران و متخصصان دندانپزشکی است. این شرکت در سال 1984 تاسیس شد و از آن زمان به یکی از معتبرترین برندهای صنعت ایمپلنت دندان تبدیل شده است.

شرکت بیودنتا انواع ایمپلنت‌های دندانی شامل ایمپلنت Biodenta® TBR® (یا فرآورده زیستی واکنش بافتی) را تولید می‌کند که برای تسریع موثر فرایند استئواینتگریشن (فرایند جوش خوردن ایمپلنت و استخوان فک) و کاهش زمان این فرایند طراحی شده است. ایمپلنت TBR با ویژگی درمان سطحی منحصر به فرد خود، رشد استخوان و استحکام آن را تقویت می‌کند و ماندگاری و دوام ایمپلنت را بالا می‌برد.

Nobel Biocare

Nobel Biocare

برند Nobel Biocare یک شرکت پیشرو در زمینه تولید ایمپلنت دندان است که سیستم‌های ایمپلنتی و پروتزهای مختلفی را تولید می‌کند. NobelActive محصول پرچمدار این برند است که شکلی مخروطی دارد و برای استفاده در ایمپلنت‌های فوری طراحی شده است.

Camlog

Camlog

برند Camlog یک شرکت تولید ایمپلنت دندان سوئیسی است که در سال 2018 توسط هولدینگ Dentsply Sirona خریداری شد. این برند نیز محصولات مختلف یک پکیج ایمپلنت دندان شامل ایمپلنت Screw-Line کملاگ را تولید می‌کند که از یک طراحی مخروطی و پیچ‌_‌خودکاری برخوردار است.

Tri

Tri

شرکت تولید ایمپلنت دندانی Tri، متخصص توسعه و تولید بخش‌های مختلف ایمپلنت دندان است. این شرکت در سال 2003 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن نیز در سوئیس واقع شده است.

از ویژگی‌های محصولات برند Tri و ایمپلنت‌های دندانی آن می‌توان به پایداری، استحکام و ماندگاری اشاره کرد. محصول پرچمدار برند Tri، ایمپلنت TRI است که با شکل مثلثی خود، برای بهینگی تماس بین استخوان و ایمپلنت، و همچنین پایداری آن طراحی شده است.

Swiss Dental Solutions

Swiss Dental Solutions

برند Swiss Dental Solutions یک شرکت تولید ایمپلنت دندان سوئیسی دیگر است که در سال 2007 و با هدف توسعه و تولید ایمپلنت‌های باکیفیت تاسیس شد. Swiss Dental Solutions برای طراحی‌های نوآورانه، فرایند تولید کاملا مدرن و تعهد به تحقیق و توسعه در صنعت تولید ایمپلنت معروف است. از ایمپلنت‌های تولید این شرکت توسط دندانپزشکان و متخصصین کاشت ایمپلنت سراسر جهان استفاده می‌شود و یکی از برندهای پیشروی بازار ایمپلنت دندان شناخته می‌شود.

Z-Systems

Z-Systems

شرکت تولید ایمپلنت دندان سوئیسی Z-Systems را می‌توان متخصص تولید ایمپلنت و رستوریشن‌های سرامیکی دانست. محصولات این شرکت بر پایه زیرکونیوم اکسید طراحی می‌شوند که یک ماده بسیار مقاوم و سازگار با بدن است و مزایای مختلفی نسبت به مواد ایمپلنت‌های مرسوم مثل ایمپلنت های تیتانیومی ارائه می‌کنند. طراحی ایمپلنت‌های Z-System برای فراهم کردن استئواینتگریشن (جوش خوردن بین استخوان و ایمپلنت) بی‌نقص، ماندگاری طولانی و در عین حال ظاهری زیبا انجام می‌گیرد تا لبخندی طبیعی به بیماران هدیه دهد.

مزایای ایمپلنت سوئیسی

مزایای ایمپلنت سوئیسی

  • مواد باکیفیت: ایمپلنت سوئیسی از مواد باکیفیتی مثل تیتانیوم ساخته می‌شود که به خاطر سازگاری با بدن، استحکام و ماندگاری‌اش شناخته می‌شود. این یعنی احتمال شکستن یا عدم موفقیت ایمپلنت سوئیسی در طول زمان پایین می‌آید و به گزینه‌ای بادوام برای دندان‌های افتاده و آسیب دیده بیماران تبدیل می‌شود.
  • مهندسی دقیق: طراحی ایمپلنت سوئیسی به کمک مهندسی دقیق و توجه به جزئیات، منجر به تناسب اندازه و عملکرد قابل اعتماد آن‌ها می‌شود. این دقت مهندسی با حداقل سازی خطر بروز مشکلاتی مثل عدم موفقیت ایمپلنت یا عفونت و نتیجتا نتایج بهتر برای بیماران همراه می‌شود.
  • درمان سطحی پیشرفته: یکی از ویژگی‌های اصلی برندهای ایمپلنت سوئیسی، درمان سطحی پیشرفته آن‌ها و تسریع استئواینتگریشن یا فرایند جوش خوردگی بین ایمپلنت و استخوان فک است. این موضوع به تضمین دوام و ماندگاری بالای ایمپلنت و همچنین کوتاه شدن این فرایند کمک می‌کند.
  • تحقیق و توسعه گسترده: تولیدکنندگان ایمپلنت سوئیسی برای بهبود پیوسته محصولات و فرایندهای تولید، سرمایه گذاری سنگینی روی بحث تحقیق و توسعه می‌کنند. این تعهد به نوآوری به معنای گنجانده شدن ویژگی‌های به دست آمده از فناوری‌های مدرن و پیشرفت پیوسته در محصولاتشان است.

ماندگاری ایمپلنت سوئیسی چقدر است؟

ماندگاری ایمپلنت سوئیسی به فاکتورهای مختلفی مثل سلامت دهان، کیفیت برند ایمپلنت سوئیسی و میزان مراقبت بیمار از آن بستگی دارد.

طراحی و ساخت به وسیله مواد باکیفیت باعث شده تا دوام و ماندگاری ایمپلنت سوئیسی از ویژگی‌های آن باشد. با مراقبت مناسب از ایمپلنت سوئیسی می‌توانید ماندگاری آن تا 10 الی 15 سال و حتی بیشتر را تضمین کنید. به طور کلی با بهداشت مناسب دهان و دندان و مراجعه مرتب به دندانپزشک می‌توانید ایمپلنت دندان را به یک راه حل دائمی تبدیل کنید.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

قیمت ایمپلنت سوئیسی می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل برند، اندازه، جنس، محل کلینیک دندانپزشکی، تجربه دندانپزشک، درمان‌های مورد نیاز (مثل پیوند استخوان یا بافت و…) و پوشش بیمه باشد. نیازها و شرایط بیمار نیز روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیرگذار است. پیشنهاد می‌شود که برای داشتن یک برآورد مناسب از قیمت ایمپلنت دندان با یک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

به صورت کلی قیمت ایمپلنت سوئیسی از محصولات کشورهایی مثل کره بالاتر است، اما کیفیت آن‌ها نیز بالاتر است.

ایمپلنت کره‌ای بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی؟

اگرچه هم ایمپلنت کره‌ای و هم ایمپلنت سوئیسی نقاط قوت خودشان را دارند، اما انتخاب یکی از بین این دو گزینه به ترجیح فرد و نیازهای او بستگی دارد. فاکتورهایی مثل قیمت، در دسترس بودن و پیشنهاد دندانپزشک یا آشنایان (که ممکن است از یکی از این دو استفاده کرده باشند) می‌تواند روی فرایند تصمیم گیری تاثیر داشته باشد. اما به طور کلی و از لحاظ کیفیت باید گفت که ایمپلنت دندان سوئیسی گزینه بهتری است. قطعا باید با دندانپزشکتان برای تعیین بهترین گزینه و فرایند درمانی متناسب با نیازهایتان مشورت کنید.

سوالات متداول

سابقه استفاده از ایمپلنت دندانی سوئیسی به چند سال پیش برمی گردد؟

دهه‌ها از محبوبیت ایمپلنت دندان سوئیسی می‌گذرد و این محصولات یکی از پیشروان فناوری ایمپلنت دندان مدرن شناخته می‌شوند.

آیا می‌توان از ایمپلنت دندان سوئیسی برای کل دهان استفاده کرد؟

بله، امکان استفاده از ایمپلنت دندان سوئیسی برای جایگزینی تمامی دندان‌های افتاده فک‌های بالا و پایین وجود دارد.

آیا در تولید ایمپلنت دندان سوئیسی از مواد باکیفیت استفاده می‌شود؟

بله، فناوری‌های مدرن استفاده شده در فرایند تولید ایمپلنت دندان سوئیسی و نرخ موفقیت بالای آن باعث شده تا این محصولات یکی از باکیفیت‌ترین موارد موجود در بازار باشند.

تفاوت ایمپلنت دندان سوئیسی با برندهای دیگر ایمپلنت دندان در چیست؟

ایمپلنت دندان سوئیسی با کیفیت بالای مواد اولیه، دقت مهندسی و فناوری‌های سطحی پیشرفته‌ای شناخته می‌شود که یکپارچگی بین ایمپلنت و استخوان فک را حداکثر می‌کند.

آیا امکان عدم موفقیت ایمپلنت دندان سوئیسی وجود دارد؟

در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب دهان یا در صورت وجود مشکلات پزشکی دیگر که جلوی یکپارچگی ایمپلنت و استخوان را بگیرد، امکان عدم موفقیت آن‌ها وجود خواهد داشت.

مقالات مرتبط

تماس با دندانپزشکی