بهترین جراح فک و صورت در تهران

بهترین جراح فک و صورت در تهران

دندانپزشک عمومی با انجام معاینات منظم، ترمیم دندان‌ها و بکار گیری روش‌های زیبایی ساده، به حفظ سلامت دهان و دندان‌های شما کمک می‌کند. آن‌ها به نصب تاج‌های دندان و دندان مصنوعی، بررسی دندان‌ها از نظر پوسیدگی و درمان بیماری‌های لثه می‌پردازند. بنابراین، زمانی که درمان یک مشکل دهان و دندان نیاز به روش‌های درمانی پیچیده‌تری داشته باشد، بیمار را به یک جراح فک و صورت ارجاع می‌دهند. جراح فک و صورت، یک پزشک متخصص، در تشخیص و درمان بیماری‌ها، جراحات و مشکلات مربوط به صورت، دهان و فک می‌باشد. این موارد، تعداد زیادی از مشکلات فک و صورت را دربر می‌گیرد؛ از برداشتن دندان عقل گرفته تا جراحی شکاف کام و لب. به دلیل اینکه فک و صورت اعضای بسیار حساسی هستند، جراحی که درمان مربوط به این اعضا را انجام می‌دهد باید ماهر و با تجربه باشد. اگر تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است عوارض زیادی رخ دهد. در این مقاله اطلاعات زیادی درباره بهترین جراح فک و صورت در تهران و درمان‌هایی که انجام می‌دهد به شما ارائه می‌شود.

بهترین جراح فک و صورت در تهران

بهترین جراح فک و صورت

جراحی‌های فک و صورت از جمله حساس‌ترین جراحی‌ها در حوزه دندانپزشکی می‌باشد که علاوه بر تکنیک، نیازمند دقت و تجربه بسیار زیاد جراح مربوطه می‌باشد. کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان که از سال ۹۰ با هدف ارائه انواع خدمات تخصصی دندانپزشکی خصوصاً در زمینه جراحی‌های فک و صورت افتتاح شده است. دندانپزشکی مهر ایرانیان از جمله بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی واقع در شرق تهران است که با همکاری جراحان ماهر فک و صورت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

آدرس و شماره تلفن

آدرس: تهران، نارمک، میدان هفت حوض، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک ۴، طبقه اول

خدماتی که توسط جراح فک و صورت ارائه می‌شود

جراحان فک و صورت، بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی پیشرفته، قادر هستند تعداد زیادی از جراحی‌های مربوط به فک و صورت را انجام دهند، از جمله:

جراحی ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان

جراحی کاشت ایمپلنت دندان، جای خالی دندان‌های از دست رفته شما را پر می‌کند. در جراحی ایمپلنت دندان، یک جراح فک و صورت، یک پایه فلزی پیچ مانند را به جای ریشه دندان در فک نصب می‌کند. این پیچ فلزی، یک پایه محکم برای تاج  مصنوعی دندان است، که ظاهر، حس و عملکردی مانند دندان طبیعی دارد.

درمان و کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان عقل

در بسیاری از افراد، دندان عقل به شکل درست و مناسب رشد نمی‌کند. رشد این دندان، باعث ایجاد ازدحام دندانی شده و یا ممکن است کج رشد کرده و یا از لثه بیرون نیاید. معمولاٌ جراحی کشیدن دندان عقل را جراح فک و صورت انجام می‌دهد، زیرا مشکلات دندان عقل، سلامت دهان و دندان‌های شما را به خطر می‌اندازد.

درمان آسیب‌های وارد شده به صورت (شکستگی استخوان، پارگی صورت، یا شکستگی کاسه چشم)

درمان آسیب‌های وارد شده به صورت

جراح فک و صورت، همچنین جراحات و صدمات وارده به صورت را با دانش گسترده خود، در زمینه نحوه قرارگیری فک بالا و پایین، ترمیم می‌کند. این صدمات می‌تواند شامل شکستگی استخوان فک و همچنین استخوان اطراف چشم نیز باشد.

جراحی اصلاحی فک

جراحی اصلاحی فک

جراحی اصلاحی فک، که جراحی ارتوگناتیک نیز گفته می‌شود، مشکلات مختلفی را با اصلاح دندان‌ها و رفع ناهماهنگی فک برطرف می‌کند. جراحی اصلاحی فک، برای برطرف کردن مشکلات جویدن، صحبت کردن و یا تنفس انجام می‌شود. کاربرد دیگر جراحی فک و صورت، درمان عارضه آپنه خواب و همچنین اصلاح حالت‌های فک به وسیله ارتودنسی می‌باشد.

درمان شکاف کام و لب

درمان شکاف کام و لب

جراح فک و صورت، شکاف کام و لب در نوزادان و کودکان خردسال را به وسیله جراحی ترمیم می‌نماید. هدف از این جراحی، اصلاح ساختار نامناسب فک و صورت است، تا ظاهر و عملکردی طبیعی به آن‌ها بدهد. جراح فک و صورت، برای کمک به بیماران مبتلا به شکاف کام و لب، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

فرنکتومی

فرنکتومی

فرنکتومی، یک روش جراحی ساده است که برای برداشتن فرنوم انجام می‌شود. “فرنوم” یک بافت نرم است که به لب‌ها و لثه‌ها متصل است. اگر فرنوم سفت‌تر و یا کوتاه‌تر از حد نرمال باشد، در بلعیدن، شیر خوردن و صحبت کردن کودک اختلال ایجاد می‌نماید.

درمان اختلال TMJ و درمان درد صورت

درمان اختلال TMJ و درمان درد صورت

اگر روش‌های معمول برای درمان TMJ شما، یعنی درد در مفصل گیجگاهی فکی، ناموفق باشد، یا آسیب مفصلی وجود داشته باشد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید. جراح فک و صورت، ممکن است درمان را به وسیله آرتروسکوپی انجام دهد و یا از طریق جراحی، بافت آسیب دیده را به طور مستقیم ترمیم کند.

پیوند بافت نرم و سخت

پیوند بافت نرم و سخت

پیوند بافت لثه، که پیوند بافت نرم هم نام دارد، برای ترمیم آسیب وارد شده به لثه‌ها در اثر تحلیل رفتن لثه و اصلاح شکل ظاهری و بهبود لثه‌ها انجام می‌شود.

جراحی جزئی ریشه یا عصب کشی پیشرفته

عصب کشی پیشرفته

اگر عصب کشی اولیه موفقیت آمیز نباشد، عفونت مداوم ناشی از آن را می‌توان با این جراحی درمان کرد. این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. در این جراحی، کانال‌های ریشه را تخلیه و ضدعفونی می‌کنند. ضدعفونی کردن، به وسیله فایل‌های مخصوص کانال ریشه انجام می‌شود و پس از تمیز شدن، کانال‌ها با یک ماده پرکننده، مهر و موم می‌شوند. برای حفظ یکپارچگی و استحکام دندان بعد از این کار بهتر است روی دندان روکش نصب کنید.

سایر خدمات

خدمات دیگری که جراح فک و صورت انجام می‌دهد عبارتند از:

 • اصلاح مسیر‌های تنفسی، برای افراد مبتلا به عارضه آپنه خواب
 • تشخیص و برداشتن بافت سرطانی، در سرطان‌های سر، گردن، گلو و دهان
 • جراحی لثه و دندان برای بهبود ظاهر و یا عملکرد آن‌ها
 • جراحی‌های اورژانسی در موارد شکستن دندان‌ها، استخوان فک، آسیب رسیدن به بخش‌های دیگر دهان و پارگی بافت‌های نرم
 • تشخیص و درمان بیماری‌های مزمن، اختلالات و عفونت در فک و صورت
 • بی‌حس کردن ناحیه تحت درمان، برای اطمینان از راحتی بیمار در طول جراحی
 • جراحی دندان آلوئولار و تعداد زیادی از روش‌های ترمیم، شکل‌دهی و پیوند بافت
 • جراحی‌های مورد نیاز قبل از نصب دندان مصنوعی برای ترمیم ساختارهای حمایتی فک قبل از تعویض دندان
 • اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی استخوان صورت

جراحان فک و صورت تهران

دیگر جراحان فک و صورت تهران عبارتند از:

 • دکتر ستاره هاشمی–جردن
 • دکتر امیر کبیری–قیطریه
 • دکتر فرزاد فضیلت–خیابان ملاصدرا
 • دکتر سید مهدی حسینیان–خیابان ولیعصر
 • دکتر فرنوش رزم آرا–زعفرانیه
 • دکتر نیما دهقانی–پاسداران
 • دکتر میترا میر محمدی–ستارخان
 • دکتر امان الله قاسم زاده–خیابان میرداماد
 • دکتر امین یمنی–بلوار آفریقا
 • دکتر عباس نخعی نژاد–بزرگراه اشرفی اصفهانی

سؤالات متداول

تفاوت بین جراح گوش، حلق و بینی و جراح فک و صورت چیست؟

با اینکه جراحان گوش و حلق و بینی با جراحان فک و صورت در بسیاری از نواحی تحت درمان خود مشترک هستند، اما جراحان فک و صورت بیشتر بر ساختارهای استخوانی و بافت‌های دهان و لثه تمرکز دارند.

هزینه جراحی فک و صورت چقدر است؟

هزینه‌ای که باید برای جراحی فک و صورت بپردازید بستگی به نوع جراحی و میزان تجربه جراح شما دارد.

جراحی فک و صورت چه خطراتی دارد؟

هر نوع عمل جراحی، همواره با خطراتی همراه است و از خطرات جراحی فک و صورت می‌توان از دست دادن خون زیاد، آسیب عصبی، عفونت، از بین رفتن بخشی از فک و عود مجدد عارضه را نام برد؛ اما اگر یک جراح فک و صورت ماهر و با تجربه جراحی شما را انجام دهد، احتمال بروز این عوارض کمتر می‌شود.

جراحی فک و صورت چقدر دردناک است؟

جراحی فک و صورت خیلی دردناک نیست. شما در هنگام عمل جراحی، تحت بیهوشی عمومی هستید، بنابراین در حین جراحی دردی احساس نمی‌کنید. اگر دستورات جراح فک و صورت را در دوران نقاهت به خوبی رعایت نمائید، با کمترین درد و ناراحتی بهبود خواهید یافت.

جراحی فک و صورت چقدر طول می‌کشد؟

این جراحی ممکن است در فک بالا، فک پایین و یا هر دو فک انجام شود. جراحی اصلاحی فک، معمولاً  ۲ تا ۴ ساعت طول می‌کشد، اما اگر مشکلات فک، شدید و پیچیده باشد ممکن است بیشتر طول بکشد.

مقالات مرتبط

ایمپلنت کره‌ای انواع و قیمت

ایمپلنت کره‌ای | انواع و قیمت

ایمپلنت دندان راه‌حل پرطرفداری برای جایگزینی دندان‌های از دست‌ رفته است. ایمپلنت جایگزینی با ماندگاری بالا برای دندان غائب است که ظاهری طبیعی دارد و

تماس با دندانپزشکی