بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران

بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران

همه با دندان‌های صاف و مرتب به دنیا نمی‌آیند. اگر دندان‌های نامرتب و با فاصله‌ای دارید، ممکن است بخواهید برای درمان آن با متخصص ارتودنسی مشورت کنید. ارتودنتیست، دندانپزشکی است که برای تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری‌های دندان و فک آموزش دیده است. ارتودنتیست‌ها شرایط موجود را اصلاح کرده و مشکلاتی را که ممکن است در آینده ایجاد شوند را شناسایی می‌کنند. متخصصین ارتودنسی می‌توانند  افراد در هر سنی از کودک گرفته تا بزرگسال را درمان کنند.

برای موفق بودن درمان ارتودنسی باید به متخصص باتجربه و ماهر مراجعه کنید. در این مقاله بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

متخصصین ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان، با سال‌ها تجربه درمان ارتودنسی، شما را بررسی کرده و بهترین روش ارتودنسی را به شما پیشنهاد می‌دهند و طول درمان مناسب برای دستیابی شما به نتایج دلخواهتان را اعلام می‌کنند.

کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان  سال 90 در محدوده نارمک تهران افتتاح شد و در طول این سال‌ها با افزودن به تجربه خود، استفاده از دستگاه‌های به روز و مواد دندانپزشکی با کیفیت، بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه داده است.

اطلاعات تماس کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان

تهران، نارمک، میدان هفت حوض، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک 4، طبقه اول

خدماتی که متخصص ارتودنسی ارائه می‌دهد

ارتودنتیست‌ها متخصصین دندانپزشکی هستند که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های دندانی و صورت آموزش دیده‌اند. ارتودنتیست‌ها روش‌های درمانی گسترده‌ای را در زمینه صاف کردن دندان‌ها، تراز کردن فک و غیره را به بیماران ارائه می‌دهند.

متخصصین ارتودنسی کودکان، نوجوانان و بزرگسالانی را که دندان‌های نامرتب دارند یا دچار مشکلات فک هستند؛ را درمان می‌کنند. آن‌ها معمولاً مشکلات ناشی از عدم تناسب دندان‌ها بالا و پایین را درمان می‌کنند.

درمان ارتودنسی برای مرتب‌ کردن دندان‌ها می‌تواند ۱۸ ماه یا بیشتر طول بکشد، زیرا دندان‌ها باید به آرامی و به تدریج مرتب شوند.

بریس

بریس

اگرچه نصب بریس‌ها تنها خدمات ارتودنتیست‌ها نیست، اما مهم‌ترین آن‌ است. بریس‌ها شامل براکت‌ها، سیم‌ها و نوارهایی هستند که به طور مداوم در مدت زمان مشخصی سفت می‌شوند تا دندان‌ها صاف و مرتب شوند. بسیاری از بیماران از بریس‌ها برای مرتب کردن دندان‌های خود استفاده می‌کنند. بریس‌ها همچنین می‌توانند توسط بیماران مبتلا به اوربایت، آندربایت، شلوغی بیش از حد دندان‌ها یا دندان‌های با فاصله، استفاده شوند. اکثر بریس‌ها فلزی با براکت‌های رنگی هستند، اما برای کسانی که نمی‌خواهند براکت‌هایشان بسیار به چشم بیاید، براکت‌های سرامیکی و شفاف نیز تولید شده‌ است.

الاینرها (ارتودنسی نامرئی)

ارتودنسی نامرئی

مانند بریس‌ها، الاینرها به صاف کردن دندان‌ها و تراز کردن آن‌ها کمک می‌کنند. آن‌ها توسط کسانی که به دنبال رفع آندربایت، اوربایت، اُپن بایت، کراس بایت یا شلوغی بیش از حد دندان‌ها هستند؛ استفاده می‌شوند. تراز کننده‌ها، سیم‌های شفافی هستند که اطراف دندان‌ها قرار می‌گیرند و آن‌ها را مرتب می‌کنند. این الاینرها از مواد پلاستیکی ساخته شده‌اند که باعث می‌شود، تقریباً نامرئی باشند.

نگهدارنده‌ها

نگه‌دارنده‌ها

هنگامی که دندان‌های شیری زودتر از موقع می‌افتند در محل آن‌ها یک نگهدارنده قرار داده می‌شود تا از کج شدن دندان‌های کناری جلوگیری شود. از این نگه دارنده تا زمانی که باقی دندان‌های شیری هم بیفتند و دندان‌های دائمی شروع به رشد کردن کنند، استفاده می‌شود. این نگه دارنده‌ها به وسیله‌ی سیم به دندان‌های اطراف وصل می‌شوند.

لوازم جابجایی فک

لوازم جابجایی فک

وسایل جابجایی فک، که گاهی به آن آتل نیز می‌گویند، برای حرکت دادن فک بالا یا پایین استفاده می‌شود تا فک به طور طبیعی بسته شود. اغلب متخصصان ارتودنسی از این وسیله برای بیماران مبتلا به اختلال مفصل گیجگاهی فکی استفاده می‌کنند.

ضربه گیر لب و گونه

ضربه گیر لب و گونه

گاهی اوقات لب‌ها و گونه‌های بیمار می‌توانند به دندان‌ها فشار وارد کرده و باعث ایجاد درد یا ناراحتی شوند. ضربه‌گیر‌های لب و گونه از تماس مستقیم لب‌ها و گونه‌ها با دندان جلوگیری کرده و درد  ناراحتی را کاهش می‌دهند.

باز کننده کام

بازکننده کام

برای باز کردن انحنای فک بالا از باز کننده کام استفاده می‌شود. این یک صفحه پلاستیکی است که روی سقف دهان قرار می‌گیرد و از طریق پیچ، به استخوان‌ها و مفاصل دهان فشار وارد می‌کند.

نگه دارنده‌های متحرک

نگهدارنده‌های متحرک

پس از بریس یا اینویزیلاین، متخصص ارتودنسی استفاده از یک نگه دارنده را توصیه می‌کند تا دندان‌ها دوباره به حالت قبل بازنگردند. این نگه دارنده‌ها دارای یک صفحه پلاستیکی هستند که روی سقف دهان قرار می‌گیرند به اضافه یک سیم که روی دندان‌های بالا کشیده می‌شود. بیشتر اوقات این نگه دارنده‌ها در طول شب استفاده می‌شوند.

هدگیر

هدگیر

ارتودنتیست‌ها برای بیمارانی که باید رشد فک در آن‌ها تحت کنترل قرار بگیرد از هدگیر استفاده می‌کنند. هدگیر شامل یک سری سیم در دهان و یک مجموعه کلاه مانند است که به سیم‌های دهان متصل می‌شود. این کار رشد فک را کند کرده و باعث می‌شود که دندان‌ها در جای مناسب رشد کنند.

عمل جراحی

عمل جراحی ارتودنسی

بیماری که دچار آندربایت یا اوربایت شدید هستند ممکن است به جراحی اصلاحی برای بلند کردن یا کوتاه کردن فک نیاز داشته باشد. ارتودنتیست‌ها از سیم، پیچ‌های جراحی یا صفحات برای حمایت از استخوان فک استفاده می‌کنند. جراحی فک فقط در صورتی انجام می‌شود که فرد سن رشد را تمام کرده باشد و سایر روش‌های ارتودنسی ناموفق بوده باشند.

اصلاح مال اکلوژن دندانی می‌تواند:

 • گاز گرفتن، جویدن و صحبت کردن را آسان تر کند.
 • تقارن صورت و ظاهر کلی را بهبود ببخشد.
 • باعث کاهش درد ناشی از اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) شود.
 • با درمان این عارضه فاصله دندان‌ها بیشتر شده و تمیز کردن آن‌ها ساده‌تر می‌شود و همچنین از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌شود.

چه موقع به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

شما باید در سن ۷ سالگی به ارتودنتیست مراجعه کنید. برای درمان‌های ارتودنسی، مانند استفاده از بریس‌ها باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

بیماران باید در طی درمان ارتودنسی برای معاینه و تمیز کردن دندان‌ها به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنند تا سلامت دندان‌ها حفظ شود. به طور کلی، افراد معمولاً در موارد زیر به دنبال درمان ارتودنسی هستند:

 • مشکل یا درد در هنگام گاز گرفتن یا جویدن
 • دندان‌های کج، ناهموار، بیرون زده یا شلوغ
 • آندربایت یا اوربایت
 • ناهماهنگی فک یا دندان‌ها، با سایر بخش‌های صورت
 • مشکلات تنفس از راه دهان یا خرناس
 • مشکلات گفتاری

برخی از افراد به ارتودنتیست‌ها مراجعه می‌کنند تا فواصل زیاد بین دندان‌ها را از بین ببرند و لبخند خود را زیباتر کنند.

متخصصان ارتودنسی شرق تهران

از دیگر متخصصین ارتودنسی شرق تهران عبارت‌اند از:

 • دکتر سوزان نورای نیا-اقدسیه
 • دکتر اسفندی-قلهک
 • کلینیک دندانپزشکی آرامیس-پیروزی
 • کلینیک فوق تخصصی ایثار مشیریه-سه راه افسریه
 • دکتر قائمی-تهرانپارس
 • دکتر مهیار ماهوش محمدی-پاسداران
 • تاج آبادی-پیروزی
 • دندانپزشکی پلاتینیوم اسمایل-اقدسیه
 • کلینیک دندانپزشکی رومی-کامرانیه
 • کلینیک دندانپزشکی ترنج-تهرانپارس
 • کلینیک دندانپزشکی ستاره شرق-نظام آباد

سؤالات متداول

تفاوت بین ارتودنتیست و دندانپزشک چیست؟

ارتودنتیست‌ها و دندانپزشکان مشاغل تقریباً مشابهی دارند، آن‌ها با همکاری یکدیگر به شما در داشتن دندان‌های سالم و زیبا کمک می‌کنند، اما روش کار آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. دندانپزشکان طیف وسیعی از مسائل مربوط به سلامت دهان را پوشش می‌دهند. اما ارتودنتیست یک دندانپزشک است که در حیطه مرتب کردن دندان‌ها و رفع مشکلات فک تخصص دارند.

هزینه ارتودنسی چقدر خواهد بود؟

میزان هزینه‌ها بسته به شرایط شما و نیز تخصص ارتودنتیست، می‌تواند متفاوت باشد.

آیا ارتودنتیست‌ها دندان‌ها را ترمیم می‌کنند؟

با استفاده از روش هایی مانند اینویزیلاین و بریس‌ها، متخصص ارتودنسی قادر خواهد بود به مرور زمان دندان‌های بیمار را صاف کند و همچنین هرگونه کجی دندان یا مشکل بایت از جمله اوربایت و آندربایت را برطرف کند.

در جلسه اول مراجعه به متخصص ارتودنسی چه اتفاقی می‌افتد؟

معمولاً ارتودنتیست‌ها در جلسه اول درمان میزان نامرتبی دندان‌ها را بررسی می‌کنند. اگر دندان‌های شما به خوبی روی یکدیگر قرار نگیرند شما باید به یک ارتودنتیست مراجعه کنید. در طول اولین مشاوره ارتودنسی خود، احتمالاً :

 • معاینه می‌شوید.
 • از صورت شما عکس‌برداری می‌شود.
 • عکس اشعه ایکس از دندان‌ها گرفته می‌شود.
 • عکسبرداری پانوراما (۳۶۰ درجه) از صورت و سر، انجام می‌شود.
 • از دهان شما قالبگیری می‌شود.

این آزمایشات به ارتودنتیست در انتخاب بهترین روش درمان برای شما، کمک می‌کند.

آیا ممکن است متخصص ارتودنسی در روند درمان، دندان را بتراشد؟

بریس‌ها و نگه دارنده‌ها می‌توانند به جابجایی دندان‌ها در موقعیت‌های بهتر کمک کنند که این کار می‌تواند شلوغی یا قرارگیری نامناسب را از بین ببرد. اما ممکن است گاهی اوقات نیاز به تراشیدن بخشی از یک یا دو دندان وجود داشته باشد.

مقالات مرتبط

تماس با دندانپزشکی