بهترین متخصص لثه در تهران

بهترین متخصص لثه در تهران

تخصص لثه یکی از شاخه‌های دندانپزشکی است که بر سلامت لثه‌ها و استخوان فک، یعنی بافت‌هایی که از دندان‌های شما محافظت می‌کنند تمرکز دارد. دلایل متعددی برای مراجعه‌ی افراد به متخصص لثه (پریودنتیست) وجود دارند. برخی از افراد فقط باید موقتاً به متخصص لثه مراجعه کنند؛ به عبارت دیگر ممکن است نیازمند درمانی باشند که خارج از محدوده‌ی کار دندانپزشک عمومی است. برای مثال ممکن است نیازمند پیوند لثه، پیوند استخوان یا فرنکتومی باشید. متخصص لثه می‌تواند درمان جراحی شما را انجام دهد. با این مطالبی که گفته شد حالا به خوبی می‌دانید که چرا ممکن است لازم باشد تا به متخصص لثه در کلینیک مهر ایرانیان مراجعه کنید.

متخصص لثه در تهران

متخصص لثه در تهران

کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان که دارای بهترین و مجرب ترین متخصصان لثه می‌باشد؛ در سال ۹۰ با هدف ارائه انواع خدمات تخصصی دندانپزشکی در محدوده نارمک تهران افتتاح شد. این کلینیک با همکاری بهترین متخصصین لثه و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

آدرس و شماره تلفن کلینیک دندانپزشکی مهر ایرانیان

تهران، نارمک، میدان هفت حوض، نبش کوچه عظیمی نیا، پلاک 4، طبقه اول

خدماتی که توسط متخصص لثه در کلینیک مهر ایران ارائه می‌شوند

متخصص لثه مشکلات دهان و دندانی که قسمت‌های پریودنشیوم (بافت‌های اطراف دندان‌ها) را تحت تأثیر قرار می‌دهند را درمان می‌کند. این قسمت‌ها عبارتند از:

 • ژینژیوال (gingiva): لثه‌های شما
 • رباط پریودنتال: گروهی از بافت‌های پیوندی که دندان‌ها را به استخوان فک وصل می‌کنند.
 • سمنتوم (ساروجه): لایه‌ای سخت از جنس بافت حاوی کلسیم که ریشه‌های دندان‌ها را پوشانده است.
 • استخوان آلوئولار: قسمتی از استخوان فک که حفره دندان در آن قرار دارد.

متخصص لثه می‌تواند انواع درمان‌های لثه، از جمله: مراقبت لثه، اسکیلینگ و روت‌ پلنینگ و انواع جراحی لثه را ارائه دهد.

مراقبت لثه (مینتننس)

مراقبت لثه (مینتننس)

مراقبت از لثه نوعی تمیز کردن دندان است. این درمان شبیه به تمیز کردن و جرمگیری عادی در مطب دندان‌پزشک است؛ اما متخصص لثه یا هایژنیست، دندان شما علاوه بر تمیز کردن دندان‌ها، سلامت لثه‌هایتان را نیز بررسی کرده و پاکت‌های اطراف دندان‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. (وقتی که استخوان اطراف دندان‌ها را از دست بدهید، پاکت‌ها عمیق‌تر می‌شوند). بسیاری از افرادی که نیازمند مراقبت لثه (مینتننس) هستند، باید هر 3 الی 4 ماه برای این کار مراجعه کنند. متخصص لثه می‌تواند برنامه‌ای برای تمیز کردن و جرمگیری پیشنهاد دهد که مناسب شما باشد.

اسکیلینگ و روت‌ پلنینگ (تمیز کردن لثه)

اسکیلینگ و روت‌پلنینگ (تمیز کردن لثه)

اسکیلینگ و روت‌پلنینگ (SRP) اصطلاحی برای تمیز کردن عمیق دندان است. با این تفاوت که SRP برای بی‌حس کردن لثه نیازمند بی‌حسی موضعی است. این کار باعث می‌شود تا هایژنیست شما بتواند زیر خط لثه را که باکتری در آنجا مخفی شده‌اند عمیقاً تمیز کند. همچنین سطح ریشه‌ی دندان‌ها را نیز صاف می‌کنند تا از تشکیل و تجمع پلاک و باکتری پیشگیری شود.

متخصصین لثه معمولاً اسکیلینگ و روت‌ پلنینگ را به افرادی توصیه می‌کنند که مبتلا به بیماری لثه‌ی اولیه (خفیف) هستند.

جراحی پریودنتال

متخصص لثه همیشه جراحی لثه انجام می‌دهد. انواع مختلفی از جراحی‌های پریودنتال وجود دارند که عبارتند از:

جراحی فلپ لثه

جراحی فلپ لثه

این جراحی که جراحی کاهش پاکت نیز نامیده می‌شود، پریودنتایتیس متوسط تا شدید (بیماری لثه) را درمان می‌کند. در این جراحی متخصص لثه برش‌هایی ایجاد می‌کند و به‌ آرامی لثه را از دندان جدا می‌کند. این کار به وی اجازه می‌دهد تا عفونت لثه را که زیر خط لثه است ببیند. بعد از تمیز کردن کامل و دقیق ریشه‌های دندان‌ها، متخصص لثه، بافت لثه را به جای قبل باز می‌گرداند و آن را بخیه می‌زند.

پیوند لثه

پیوند لثه

این جراحی تحلیل و عقب‌رفتگی لثه را درمان می‌کند. افرادی که دچار تحلیل لثه شده‌اند، در اطراف دندان‌هایشان به اندازه‌ی کافی بافت لثه سالم ندارند. در جراحی پیوند لثه، متخصص لثه به قسمت‌هایی که لثه نازک شده، بافت پیوند می‌زند. این گرافت از سقف دهان برداشته می‌شود و یا متخصص لثه مواد پیوندی را از بانک استخوان و بافت معتبر تهیه می‌کند.

کشیدن و خارج کردن دندان

متخصصین لثه همیشه دندان‌هایی که کشیدنشان سخت است، مخصوصاً دندان‌هایی که شکسته شده را خارج می‌کنند.

پیوند استخوان دندانی

پیوند استخوان دندانی

عفونت لثه می‌تواند به استخوانی که از دندان محافظت می‌کند برسد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، متخصص لثه از پیوند استخوان برای بازسازی استخوان آن قسمت استفاده خواهد کرد. معمولاً متخصصین لثه مواد پیوند استخوان را از بانک استخوان و بافت تهیه می‌کنند؛ اما ممکن است متخصص لثه از استخوان قسمت دیگر دهان خودتان استفاده کند.

افزایش طول تاج دندان با جراحی

گاهی اوقات وقتی دندانی در نزدیکی خط لثه می‌شکند، جای کافی برای نصب تاج دندان (روکش دندان) وجود ندارد. در چنین مواردی متخصص لثه می‌تواند چند میلی‌متر بافت لثه و استخوان دور آن دندان را بردارد تا تاج بتواند قرار گیرد.

لیفت لثه

لیفت لثه

برخی از افراد بافت لثه‌ی اضافی دارند که وقتی لبخند می‌زنند قسمتی از دندان‌هایشان را می‌پوشاند. افرادی که می‌خواهند لبخند زیباتری داشته باشند می‌توانند لیفت لثه انجام دهند. در این جراحی متخصص لثه، لثه و معمولاً قسمتی از استخوان را از دندان مورد نظر جدا می‌کند. متخصص لثه ممکن است لیفت لثه را به تنهایی انجام دهد یا پیشنهاد کند که همراه با آن از ونیر دندان هم استفاده شود.

فرنکتومی

فرنکتومی

فرنوم یک تکه بافت پیوندی است که یک قسمت از بدن را به قسمت دیگر متصل می‌کند. دو نوع فرنوم در بدن وجود دارند: زبانی و لبی. فرنوم لبی، لب را به لثه‌ها وصل می‌کند. فرنوم زبانی، زبان را در زیر دندان‌های جلویی پایینی به لثه‌ها وصل می‌کند. گاهی اوقات فرنوم تنگ و کوتاه است؛ این مورد باعث بروز مشکلاتی مانند مشکل زبان بسته یا تحلیل لثه می‌شود. در فرنکتومی متخصص لثه برشی در فرنوم ایجاد می‌کند تا آزاد شود و فرنوم خیلی تنگ نباشد.

کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان راه‌حلی ماندگار برای دندان از دست رفته یا جایگزینی دندانی است که شدیداً آسیب دیده است. این درمان دندان از دست رفته، از بسیاری از جنبه‌های زیبایی و کارکردی شبیه به دندان واقعی است و باعث می‌شود که درمان محبوبی برای جایگزینی دندان در بین بیماران و دندان‌پزشکان باشد. متخصصین لثه تخصص و تجربه‌ی زیادی در انجام جراحی کاشت ایمپلنت دارند. انتخاب بهترین متخصص لثه برای کاشت ایمپلنت می‌تواند بهترین نتیجه را برای جایگزینی دندان از دست رفته و لبخند شما به همراه داشته باشد.

بهترین متخصصان لثه در تهران

دیگر متخصصین لثه در تهران عبارت‌اند از:

 • دکتر ویدا عیسی بیگلو-زعفرانیه
 • دکتر ستاره هاشمی-جردن
 • دکتر زهرا علیزاده طبری-میدان آرژانتین
 • دکتر یاسین اسدی-میدان فاطمی
 • دکتر میثم آریام-فردوس شرق
 • دکتر مهسا سلیمانی-پاسداران
 • دکتر سولماز امانی-ونک
 • دکتر امیرحسین نگارش-خیابان شریعتی
 • دکتر رضا دالوندی-پیروزی
 • دکتر مصطفی صولتی-تهرانپارس

سؤالات متداول

تفاوت دندانپزشک و متخصص لثه چیست؟

دندانپزشک عمومی یا خانواده، درمان‌های پیشگیرانه و ترمیمی انجام می‌دهد. برای مثال، اگر نیازمند جرمگیری مرتب باشید، به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنید. متخصص لثه، دندانپزشکی است که در زمینه‌ی لثه و بیماری‌های لثه آموزش دیده و تخصص دارد. آن‌ها درباره‌ی استخوان و بافت‌های اطراف دندان‌ها تخصص دارند و بهترین خدمات را برای درمان بیماری‌ها، مانند بیماری‌های لثه ارائه می‌دهند.

چه زمانی نیازمند مراجعه به متخصص لثه هستید؟

درمان بیماری‌های لثه و کاشت ایمپلنت رایج‌ترین دلایل برای مراجعه به متخصص لثه هستند.

آیا جراحی‌های پریودنتال (لثه) دردناک هستند؟

پیشرفت‌های اخیر در روش‌های درمان دندان‌پزشکی و تجهیزات آن و استفاده‌ی بهتر از بی‌حسی، باعث شده که درمان‌های لثه درد کمتری داشته باشند. بی‌حسی موضعی، داروهای مسکن و حتی آرامبخش بیشتر استفاده می‌شود. اکثر متخصصین لثه امروزه از روش‌هایی برای غلبه‌ی بیمار بر ترسش نیز استفاده می‌کنند.

آیا می‌توانم مستقیماً به متخصص لثه مراجعه کنم؟

چنانچه متوجه علائم رایج بیماری لثه شدید یا جراحی زیبایی لثه لازم داشتید، می‌توانید مستقیماً و بدون اینکه ارجاع داده شوید به متخصص لثه مراجعه کنید.

آیا متخصص لثه دندان‌ها را تمیز می‌کند؟

بله. متخصص لثه این کار را با برطرف کردن پلاک و تارتار از بالا و پایین خط لثه انجام می‌دهد و دندان‌ها را تمیز می‌کند.

متخصص لثه در اولین جلسه چه کاری انجام می‌دهد؟

در اولین جلسه‌ی مراجعه به متخصص لثه معمولاً سوابق کامل پزشکی شما و وضعیت فعلی سلامت دندان‌ها و سوابق دندانپزشکی شما بررسی خواهد شد. همچنین ممکن است در اولین جلسه لثه‌هایتان کامل معاینه شود.

مقالات مرتبط

تماس با دندانپزشکی